Forbidden City & Tian’anmen (04.09)

0

Po rajdzie po sklepach przyszedł czas na zwiedzanie. Mieliśmy w planie tego dnia wybrać się na Wielki Mur, niestety autobusy do Badaling odjeżdżają tylko do południa. Jakoże byliśmy na miejscu parę minut po 12, musieliśmy odłożyć wycieczkę na inny dzień. Tego dnia wybraliśmy się więc zobaczyć Zakazane Miasto i plac Tian’anmen.

Z racji potwornej duchoty nasz spacer po Placu Niebiańskiego Spokoju był mocno ograniczony. Warto wspomnieć, iż żeby dostać się przejściem podziemnym na ów plac, trzeba przejść niemalże lotniskową kontrolę.

Po przechadzce dookoła Tian’anmen, a raczej dookoła flagi Chińskiej Republiki Ludowej, odwiedziliśmy były cesarski gród. Godny uwagi jest fakt, że koszt biletów wstępu w stosunku co do cen innych atrakcji w kraju Mao, jest dość przyzwoity.

Dawny pałac Dynastii Ming i Qing robi duże wrażenie. Kompleks zbudowano w latach 1406-1420, na polecenie cesarza Yongle z dynastii Ming. Zabudowania rozciągają się na przestrzeni niemal 1 kilometra. Spędziliśmy miło czas podziwiając kunsztowne pomieszczenia i piękno tradycyjnej chińskiej architektury. Na szczęście wewnątrz znajduje się również kilka stoisk z napojami i lodami, co pozwoliło nam nie umrzeć w panującym upale. Lody jedzone w tak urokliwym otoczeniu smakowały jeszcze lepiej niż
zazwyczaj :).

Temperatura tego dnia zdecydowanie nas wykończyła, dlategoteż po opuszczeniu Zakazanego Miasta chcieliśmy zrezygnować z dalszej eksploracji stolicy i wrócić metrem do hotelu. Zew zakupoholika okazał się jednak silniejszy :). Wybraliśmy się więc jeszcze na Wangfujing – jedną z nasłynniejszych ulic handlowych Pekinu. Zakupów w końcu nie zrobiliśmy, odwiedziliśmy za to przy okazji bardzo interesującą pobliską aleję z przeróżnego rodzaju gastronomią… Rozgwiazdy, tarantule,skorpiony z rusztu – każdy znajdzie coś dla siebie :-). Zwolennicy mniej ekstrawaganckich potraw również mogą liczyć na zaspokojenie swoich gustów smakowych.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) muszą zostać wypełnione.

 
 

Losowo wybrane zdjecia!

_dsc6515 _dsc7074 _dsc4360 _dsc2637 dsc_8775 _dsc7840