Pekin zakupowo – odsłona pierwsza (03.09)

0

Pierwszy dzień pobytu w Pekinie zdecydowaliśmy się poświęcić na zrobienie wstępnego rozpoznania oraz shopping. Wprawdzie zbyt wiele sobie nie obiecywaliśmy, ale zależało nam na kupieniu pewnych drobiazgów i nie tylko.

Miasto od samego początku nas zaskoczyło. Wygląda jednak nieco inaczej niż reszta chińskich molochów. Przede wszystkim jest bardziej “chińskie” już na pierwszy rzut oka – przy sklepach porozwieszane są piękne, tradycyjne chińskie lampiony i dekoracje. Ponadto jest tu o wiele lepiej z angielskim. Szczyt marzeń osiągnęliśmy przy próbie zdobycia jakiegoś śniadania… “Co byś chciała zjeść?” – spytał Rafał. “Pyszną kanapkę z sałatką, jajeczkiem, majonezem i pomidorkiem”- puściłam wodze fantazji rozmarzona. I otóż, ku naszemu ogromnemu zdziwieniu, owo życzenie zostało zrealizowane 2 minuty później w pobliskiej piekarni – cukierni… Byłam naprawdę w pełni szczęscia, mogąc po długich miesiącach, w końcu zatopić zęby w tak niestandardowym jak na Chiny, tradycyjnym za to w Polsce śniadaniu. Podgryzając kanapki udaliśmy się w kierunku stacji metra.

Na pierwszy ogień poszła Oriental Plaza i pobliski Xiushujie bazar – najbardziej popularne targowisko w Pekinie. Z jednym i drugim poszło nam dość szybko, gdyż stanowimy dość specyficzny rodzaj konsumenta… W Oriental Plazie nabyłam odpowiedni zapas moich ulubionych kosmetyków Herborist i zjedliśmy przepyszne lody o smaku zielonej herbaty. Co do bazaru, zaopatrzyliśmy się tam w długo poszukiwany Luang Guapian, poza tym jednak nie udało nam się znaleźć niczego sensownego w przyzwoitej cenie. Przy chęci nabycia jakiegokolwiek towaru tamże należy być przygotowanym na długi i mozolny proces targowania…. Ponieważ chcieliśmy nabyć zestawy do parzenia herbaty i inne herbaciane akcesoria próbowaliśmy jeszcze szczęścia w kilku innych miejscach, niestety łatwiej było znaleźć Wyborową niż to, czego szukaliśmy…

Na zakupach zszedł nam cały dzień, wieczorem zmęczeni wróciliśmy zmęczeni do hotelu, zjadając po drodze późny obiad w pobliskiej knajpce.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) muszą zostać wypełnione.

 
 

Losowo wybrane zdjecia!

_dsc8497 _dsc3921 _dsc6602 dscn1942 _dsc4747 _dsc3722